Przechowywanie dokumentów

Dlaczego warto poświęcić przechowywanie dokumentów profesjonalistom?

Każda informacja i dokumentacja – zarówno papierowa, jak i cyfrowa – powinna być przechowywana w warunkach zapewniających przede wszystkim jej bezpieczeństwo. Nie wystarczy więc dziś zapanować nad chaosem narastającej liczby dokumentów. Trzeba je umiejętnie porządkować, zabezpieczyć przed uszkodzeniem lub zniszczeniem. Po ściśle określonym przez zapisy prawa czasie niektóre dokumenty można także zniszczyć, ale proces ten wymaga stosownego sprzętu oraz zachowania ścisłych procedur.

Eksperci zajmujący się przechowywaniem dokumentacji znają zasady jej klasyfikowania i potrafią zoptymalizować pod tym kątem procesy biznesowe związane z obszarem zarządzania informacją. Aby mieć pewność, że cały proces przebiega zgodnie z literą prawa, profesjonalnie i bezpiecznie, warto zaufać profesjonalnym firmom, które doskonale znają wymogi prawne, a także wypracowały już wystandaryzowane procedury sprawnego, bezpiecznego przechowywania dokumentów.

Przechowywanie dokumentów w bezpiecznym archiwum

Każdy z Klientów ma inne potrzeby i oczekiwania. Tylko wieloletnie doświadczenie oraz stosowanie najnowocześniejszych technik zarządzania informacją pozawala sprostać nawet najtrudniejszym wymaganiom z zakresu przechowywania dokumentacji. Biznes wymaga właściwej opieki nad przechowywaną dokumentacją papierową oraz cyfrową, sprawnie działającego i uporządkowanego archiwum, zwolnienia powierzchni przeznaczonej dotychczas na przechowywanie.

Dziś można wybierać już albo swobodnie łączyć sposoby przechowywania i zarządzania informacją w tradycyjnym archiwum oraz repozytorium cyfrowym. Dokumentacja papierowa przechowywana będzie wówczas w specjalnie do tego celu przygotowanych archiwach, a cyfrowe wersje dokumentów trafią do systemu, który umożliwi dostęp do ważnych danych w każdym miejscu i czasie.

Standardy przechowywania dokumentów w PIKA

Nasze narzędzia i usługi w zakresie transformacji cyfrowej biznesu oraz tradycyjnego zarządzania dokumentacją są wysoko cenione na polskim rynku. Lokalizacja archiwów PIKA pozwala na dogodny dojazd służb porządkowych, ratowniczych oraz na sprawne przemieszczanie dokumentacji. Każde archiwum posiada procedury i plany niezakłóconego działania, gwarantujące funkcjonowanie w sytuacjach krytycznych. Dokumenty przechowywane w archiwach PIKA mogą być udostępniane zaraz po ich alokacji.

Archiwa wyposażone są w systemy sygnalizacji ppoż. i wczesnego wykrywania zagrożeń, systemy antywłamaniowe oraz systemy kontroli dostępu do pomieszczeń. W archiwach PIKA zainstalowane są systemy telewizji przemysłowej oraz rozwiązania kontrolujące temperaturę i wilgotność powietrza.

System informatyczny zarządzający archiwum wykorzystuje technologię kodów kreskowych, który pozwala na identyfikowanie każdej jednostki, utrzymanie anonimowości pudeł zbiorczych i bezbłędne lokalizowanie obiektów w magazynie, umożliwia dostęp do bazy wyłącznie upoważnionym pracownikom, gromadzi historyczne dane o wszystkich operacjach i osobach je wykonujących oraz – co ważne – posiada mechanizm backup’u danych.

Sprawdź również

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Jesteśmy gotowi. Razem z nami sięgnij po inteligentne narzędzia cyfrowej transformacji biznesu

Telefon

Zadzwoń do nas
i zapytaj o nasze usługi

Wiadomość

Wyślij do nas wiadomość
lub wypełnij formularz

Pokaż formularz

Jesteśmy do Państwa dyspozycji pn–pt od 8:00 do 16:00