10 stycznia 2023

Start akcji – #serce_PIKA

Trwa akcja #serce_PIKA dla Fundacji L’ARCHE – ogrzewamy Arkę w ten świąteczny czas!

Koniec roku 2022 i początek nowego 2023 roku to czas, w którym wszyscy pragniemy zatrzymać się, zwolnić tempo. To czas spotkań, odwiedzin, rozmów. Spotkamy się przy wspólnym stole, docenimy towarzystwo i serdeczne gesty bliskich osób. Rodzina, przyjaciele – w grudniu myślimy o nich częściej. Planujemy, jak ich obdarować. Najmłodsi nie mogą doczekać się pierwszej gwiazdki!

Jest też taki dom… który dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną wybrały świadomie na swój własny. Mieć miejsce na ziemi, własny pokój, bliskie relacje, które tworzą we wspólnotowym domu i doświadczają w nim cudu, jakim jest #pełneżycie.

Fundacja L’Arche tworzy takie właśnie domy. Najbliżej gdańskiej siedziby PIKA jest dom w Gdyni. Mieszka tam 7 dorosłych osób. Marzena, Oliwia, Sara, Magdalena, Jakub, Łukasz i Patryk. Tworzą rodzinę. WSPÓLNY dom to miejsce, w którym będą żyć także wtedy, kiedy zabraknie ich najbliższych opiekunów. Opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem przez 32 lata to historia Janki i Kuby. Mama Kuby opowiada o tym w poruszającym filmie:

Fundacja L’Arche istnieje na świecie od 40 lat. W Polce wspólnoty utworzone zostały w Śledziejowicach, Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Bydgoszczy i Opolu oraz Gdyni. Nasi sąsiedzi z Gdyni #larchegdynia to społeczność, która zyskuje niezwykłe znaczenie dla wszystkich, którzy chociaż raz się do nich zbliżą.

W grudniu 2022 r. PIKA rozpoczęła szlachetną współpracę z domownikami i asystentami tej niezwykłej społeczności. Społeczna odpowiedzialność biznesu (ang. Corporate Social Responsibility – CSR) to strategia zarządzania, zgodnie z którą przedsiębiorstwa w swoich działaniach dobrowolnie uwzględniają interesy społeczne, aspekty środowiskowe czy relacje z różnymi grupami interesariuszy. W tym świątecznym i noworocznym czasie PIKA nie przeszła obojętnie wobec społeczności potrzebującej pomocy. Wierzymy, że warto wspierać tych, którzy tak bardzo się starają! Dzielą się każdego dnia radościami, smutkami i obowiązkami (polecamy pasję Kuby #odkurzanie) – sprzątają, piorą, gotują, koszą trawnik, noszą opał. Działania na rzecz tej społeczności to zaproszenie dla Nas wszystkich. Jak możemy pomagać? Jest wiele możliwości: www.larche.org.pl/gdynia/pomagam/

Pierwszym krokiem na drodze tej współpracy stała się aktualnie trwająca zbiórka darowizn na ogrzewanie domu (koszty względem 2021 wzrosły trzykrotnie!). PIKA zachęciła zatem swój zespół do niezwykle szlachetnej „rywalizacji” i rozpoczęła zbiórkę darowizn w ramach świątecznej akcji #serce_PIKA na cel #ogrzejarkę. Zbiorka organizowana jest w lokalizacjach PIKA. Pojawiły się tam specjalnie oznakowane puszki oraz informacyjne stojaki. Darowizny na cel #ogrzejarkę można przekazywać także za pomocą szybkiej płatności ze strony fundacji. Na ulotkach i puszkach rozlokowanych w CO PIKA pojawiły się kody QR, które prowadzą do strony z „szybką płatnością”.

Akcja trwa do 15.01.2023. Po tym czasie nastąpi ogłoszenie zwycięskiego szlachetnego Zespołu PIKA

Zapraszamy do zapoznania się z domownikami i asystentami DOMU, który w tym roku wspiera też PIKA. Warto polubić i obserwować ich kanały!

FACEBOOK: facebook.com/LArcheGdynia
INSTAGRAM: instagram.com/larche_gdynia

Mamy nadzieję, że to dopiero początek niezwykle inspirującej i poruszającej współpracy!

Sprawdź również

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Jesteśmy gotowi. Razem z nami sięgnij po inteligentne narzędzia cyfrowej transformacji biznesu

Jesteśmy do Państwa dyspozycji pn–pt od 8:00 do 16:00