Niepotrzebna dokumentacja? Profesjonalnie ją zniszczymy

Proces zarządzania informacją obejmuje też szybkie i bezpieczne niszczenie tej części zasobów, które nie są już firmie potrzebne. Musi on przebiegać sprawnie, z zachowaniem zasad poufności danych oraz zgodnie z najwyższymi standardami ochrony środowiska. Ważny jest czas i bezpieczeństwo. Nasza usługa spełnia wszystkie te wymagania.

Bezpieczne niszczenie dokumentów to już nie problem

Nasi specjaliści od procesu niszczenia dokumentacji przeprowadzą utylizację niepotrzebnych informacji z zachowaniem wysokich standardów poufności danych oraz z uwzględnieniem najbardziej efektywnych form ochrony środowiska naturalnego. Możesz czuć się bezpiecznie. Wiemy, jak ważne jest bezpiecznie niszczenie Twoich dokumentów.

Ty wybierasz, my profesjonalnie niszczymy

Możesz wybrać jeden z dwóch funkcjonalnych i sprawdzonych form utylizacji dokumentacji:

 • usługa jednorazowa – profesjonalne niszczenie konkretnie wskazanej przez Ciebie partii dokumentów
 • usługa stała – cykliczna utylizacja dokumentów (stałe zarządzanie Twoim wewnętrznym archiwum)

Odkryj funkcjonalności procesu niszczenia dokumentacji

 • Wybierz proces utylizacji, który spełnia wymagania normy DIN 32757 oraz normy DIN 66399 III klasy tajności danych
 • Niszcz dokumentację zgodne z najwyższymi standardami ochrony środowiska (redukcja emisji CO2)
 • Utylizuj dokumentację zgodnie z dobrymi praktykami recyklingu
 • Ciesz się gwarancją prawidłowej utylizacji - po zakończeniu procesu otrzymasz certyfikat potwierdzający poprawne zniszczenie każdej odebranej partii dokumentów

Niszczenie dokumentacji na miarę Twoich potrzeb

W każdym wybranym przez Ciebie modelu realizacji usługi odebrana dokumentacja trafia do niszczarni firmy PIKA, gdzie następuje proces jej utylizacji w specjalnie do tego przeznaczonych
maszynach. Wszystkie dokumenty są poddawane procesom cięcia i szarpania do postaci ścinek. Po zakończonym procesie niszczenia dokumentacja jest prasowana i belowana, a następnie
utylizowana chemicznie w profesjonalnych papierniach.

Dla Twojej wygody stworzyliśmy rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb. Wybierz spośród trzech optymalnych modeli usługi.

 1. Odbiór dokumentów w workach

  Odbiór grupy dokumentów, która jest przez Ciebie wcześniej wydzielona i przygotowana do transportu w specjalnych plombowanych workach, co gwarantuje poufność danych. Worki te są ważone na miejscu odbioru, a łączna ich waga zapisywana jest na protokole odbioru. W trybie tym utylizację dokumentów łączy się często z usługą Porządkowania. W ramach porządkowania dokumentacji możesz zlecić przed niszczeniem konieczność wykonania brakowania danych z archiwum. Przygotowany przez zespół PIKA spis dokumentacji do brakowania każdorazowo musi uzyskać akceptację Klienta.
 2. Odbiór dokumentów na paletach

  Transport dokumentów wydzielonych do utylizacji odbywa się w tym modelu na paletach oklejonych specjalną czarną folią (typu Stretch). Opcja idealna do niszczenia dużych ilości danych, które nie wymagają wysokiego poziomu poufności danych.
 3. Odbiór dokumentów w pojemnikach PIKA

  Wyposażymy Cię w specjalne pojemniki na dokumenty (kartonowe lub metalowe), w których umieścisz wszystkie dokumenty przeznaczone do utylizacji. Zgłosisz jedynie zespołowi PIKA konieczność odbioru zapełnionych pojemników. W przypadku pojemników kartonowych odbierane są całe pojemniki i wstawiane nowe. Pojemniki metalowe z kolei wyposażone są w specjalne worki na dokumentację, które wymienia się w momencie zapełnienia. Worki te są plombowane przy odbiorze, a na protokole odbioru wpisuje się ilość odebranych pojemników lub worków.

Zobacz biznesowe korzyści

Profesjonalne niszczenie dokumentów pozwoli Ci szybko dostrzec istotne biznesowe korzyści: zamienisz koszty stałe na zmienne, zredukujesz koszty kadrowe, wprowadzisz efektywnie zarządzanie ryzykiem.

Co jeszcze zyskujesz?

Wprowadź skalowalność procesów w Twojej firmie. Uwolnij zasoby – powierzchnię biurową i czas pracy swoich pracowników. Utylizację niepotrzebnych zasobów zostaw specjalistom!

Czym wyróżniają się nasze usługi?

Autorskie rozwiązania IT

Z sukcesem rozwijamy własne, autorskie systemy zarządzania informacją. Mamy własny zespół projektowy, Dział Wdrożeń, Rozwoju oraz Dział Wsparcia Systemów IT. Dzięki temu możemy zrealizować każdy proces związany z obsługą dokumentów i danych, a także integrować się z dowolnymi systemami Klienta.

Profesjonalne Centra Usług Wspólnych

Nasze Centra Usług Wspólnych (CUW) zlokalizowane są w strategicznych miastach i punktach, blisko naszych Klientów, co umożliwia sprawną codzienną obsługę kompleksowych procesów i dużej ilości dokumentów.

Czas realizacji

Optymalizujemy i standaryzujemy czas realizacji naszych usług, także pod katem rodzaju dokumentów (np. nadajemy im priorytety). Nad realizacją i wdrożeniem rozwiązań czuwają nasi eksperci. Ich kompetencjom możesz zaufać.

Bezpieczeństwo

Zapewniamy bezpieczeństwo zarówno cyfrowych dokumentów, jak i naszych procesów. Twoje informacje są bezpieczne – czuwają nad tym ludzie i systemy informatyczne. Zachowujemy rygorystyczne procedury i plany działania.

Jesteśmy doceniani

6-krotny laureat rankingu „Gazele Biznesu”

Gryf Gospodarczy

Biznesmen roku

Sprawdź również

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Jesteśmy gotowi. Razem z nami sięgnij po inteligentne narzędzia cyfrowej transformacji biznesu

Jesteśmy do Państwa dyspozycji pn–pt od 8:00 do 16:00