Niepotrzebna dokumentacja? Profesjonalnie ją zniszczymy

Proces zarządzania informacją obejmuje też szybkie i bezpieczne niszczenie tej części zasobów, które nie są już firmie potrzebne. Musi on przebiegać sprawnie, z zachowaniem zasad poufności danych oraz zgodnie z najwyższymi standardami ochrony środowiska. Ważny jest czas i bezpieczeństwo. Nasza usługa spełnia wszystkie te wymagania.

Bezpieczne niszczenie dokumentów to już nie problem

Nasi specjaliści od procesu niszczenia dokumentacji przeprowadzą utylizację niepotrzebnych informacji z zachowaniem wysokich standardów poufności danych oraz z uwzględnieniem najbardziej efektywnych form ochrony środowiska naturalnego. Możesz czuć się bezpiecznie. Wiemy, jak ważne jest bezpiecznie niszczenie Twoich dokumentów.

Ty wybierasz, my profesjonalnie niszczymy

Możesz wybrać jeden z dwóch funkcjonalnych i sprawdzonych form utylizacji dokumentacji:

 • usługa jednorazowa – profesjonalne niszczenie konkretnie wskazanej przez Ciebie partii dokumentów
 • usługa stała – cykliczna utylizacja dokumentów (stałe zarządzanie Twoim wewnętrznym archiwum)

Odkryj funkcjonalności procesu niszczenia dokumentacji

 • Wybierz proces utylizacji, który spełnia wymagania normy DIN 32757 oraz normy DIN 66399 III klasy tajności danych
 • Niszcz dokumentację zgodne z najwyższymi standardami ochrony środowiska (redukcja emisji CO2)
 • Utylizuj dokumentację zgodnie z dobrymi praktykami recyklingu
 • Ciesz się gwarancją prawidłowej utylizacji - po zakończeniu procesu otrzymasz certyfikat potwierdzający poprawne zniszczenie każdej odebranej partii dokumentów

Niszczenie dokumentacji na miarę Twoich potrzeb

W każdym wybranym przez Ciebie modelu realizacji usługi odebrana dokumentacja trafia do niszczarni firmy PIKA, gdzie następuje proces jej utylizacji w specjalnie do tego przeznaczonych
maszynach. Wszystkie dokumenty są poddawane procesom cięcia i szarpania do postaci ścinek. Po zakończonym procesie niszczenia dokumentacja jest prasowana i belowana, a następnie
utylizowana chemicznie w profesjonalnych papierniach.

Niszczenie dysków i nośników danych


Nasza firma oferuje także niszczenie danych w formie elektronicznej. Jeśli chcesz mieć pewność, że
Twoje dane zostaną na zawsze zniszczone skorzystaj z oferty PIKA. Dajemy gwarancję, że po
wykonaniu prac przez naszych specjalistów z dysków i innych nośniki danych nie będą już zie już
możliwe odzyskanie wrażliwych informacji.

Dla Twojej wygody stworzyliśmy rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb. Wybierz spośród trzech optymalnych modeli usługi.

 1. Odbiór dokumentów w workach

  Odbiór grupy dokumentów, która jest przez Ciebie wcześniej wydzielona i przygotowana do transportu w specjalnych plombowanych workach, co gwarantuje poufność danych. Worki te są ważone na miejscu odbioru, a łączna ich waga zapisywana jest na protokole odbioru. W trybie tym utylizację dokumentów łączy się często z usługą Porządkowania. W ramach porządkowania dokumentacji możesz zlecić przed niszczeniem konieczność wykonania brakowania danych z archiwum. Przygotowany przez zespół PIKA spis dokumentacji do brakowania każdorazowo musi uzyskać akceptację Klienta.
 2. Odbiór dokumentów na paletach

  Transport dokumentów wydzielonych do utylizacji odbywa się w tym modelu na paletach oklejonych specjalną czarną folią (typu Stretch). Opcja idealna do niszczenia dużych ilości danych, które nie wymagają wysokiego poziomu poufności danych.
 3. Odbiór dokumentów w pojemnikach PIKA

  Wyposażymy Cię w specjalne pojemniki na dokumenty (kartonowe lub metalowe), w których umieścisz wszystkie dokumenty przeznaczone do utylizacji. Zgłosisz jedynie zespołowi PIKA konieczność odbioru zapełnionych pojemników. W przypadku pojemników kartonowych odbierane są całe pojemniki i wstawiane nowe. Pojemniki metalowe z kolei wyposażone są w specjalne worki na dokumentację, które wymienia się w momencie zapełnienia. Worki te są plombowane przy odbiorze, a na protokole odbioru wpisuje się ilość odebranych pojemników lub worków.

Zobacz biznesowe korzyści

Profesjonalne niszczenie dokumentów pozwoli Ci szybko dostrzec istotne biznesowe korzyści: zamienisz koszty stałe na zmienne, zredukujesz koszty kadrowe, wprowadzisz efektywnie zarządzanie ryzykiem.

Co jeszcze zyskujesz?

Wprowadź skalowalność procesów w Twojej firmie. Uwolnij zasoby – powierzchnię biurową i czas pracy swoich pracowników. Utylizację niepotrzebnych zasobów zostaw specjalistom!

Czym wyróżniają się nasze usługi?

Autorskie rozwiązania IT

Z sukcesem rozwijamy własne, autorskie systemy zarządzania informacją. Mamy własny zespół projektowy, Dział Wdrożeń, Rozwoju oraz Dział Wsparcia Systemów IT. Dzięki temu możemy zrealizować każdy proces związany z obsługą dokumentów i danych, a także integrować się z dowolnymi systemami Klienta.

Profesjonalne Centra Usług Wspólnych

Nasze Centra Usług Wspólnych (CUW) zlokalizowane są w strategicznych miastach i punktach, blisko naszych Klientów, co umożliwia sprawną codzienną obsługę kompleksowych procesów i dużej ilości dokumentów.

Czas realizacji

Optymalizujemy i standaryzujemy czas realizacji naszych usług, także pod katem rodzaju dokumentów (np. nadajemy im priorytety). Nad realizacją i wdrożeniem rozwiązań czuwają nasi eksperci. Ich kompetencjom możesz zaufać.

Bezpieczeństwo

Zapewniamy bezpieczeństwo zarówno cyfrowych dokumentów, jak i naszych procesów. Twoje informacje są bezpieczne – czuwają nad tym ludzie i systemy informatyczne. Zachowujemy rygorystyczne procedury i plany działania.

Jesteśmy doceniani

6-krotny laureat rankingu „Gazele Biznesu”

Gryf Gospodarczy

Biznesmen roku

Sprawdź również

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Jesteśmy gotowi. Razem z nami sięgnij po inteligentne narzędzia cyfrowej transformacji biznesu

Jesteśmy do Państwa dyspozycji pn–pt od 8:00 do 16:00