26 maja 2022

Konwent Gospodarczy przy Politechnice Gdańskiej z udziałem Prezesa PIKA

Konwent Gospodarczy przy Politechnice Gdańskiej z udziałem Prezesa PIKA

W Gdańsku, 12 maja, odbyło się 3. posiedzenia Konwentu Gospodarczego przy Rektorze Politechniki Gdańskiej. Tematem tej edycji spotkania było MŁODE MIASTO – teraźniejszość i przyszłość. Posiedzenie Konwentu odbyło się w Auli PG w Gmachu Głównym.

Gdańska uczelnia od wielu lat stara się o dobrą współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym i podkreśla jak ważna jest intensywność współpracy między przedsiębiorcami oraz naukowcami. Konwent Gospodarczy przy Rektorze PG pełni rolę platformy wymiany informacji, konsultacji oraz wyrażania opinii i stanowisk pomiędzy środowiskiem naukowym PG a środowiskiem gospodarczym we wszystkich sprawach mających wpływ na rozwój gospodarczy kraju i regionu, m.in. perspektywicznych potrzebach pracodawców i rynku pracy, współpracy uczelni z władzami państwowymi i samorządowymi oraz innymi podmiotami.

Udział w tegorocznym konwencie wzięli m.in.: wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak, wojewódzki konserwator zabytków Igor Strzok, dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa O/Gdańsk Tomasz Błyskosz, główny architekt Gdańska prof. Piotr Lorens (kierownik Katedry Urbanistyki i Planowania Regionalnego PG), a także przedstawiciele Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz interesariusze Młodego Miasta i Polskiego Haka. W gronie tegorocznych prelegentów Konwentu znalazł się także Leszek Kalkowski – Prezes PIKA Sp. z o.o., który zaprezentował przed zacnym gronem słuchaczy historię firmy, aktualne kierunki rozwoju oraz trendy w procesie transformacji cyfrowej. Było to ważne wystąpienie akcentujące świętowany właśnie w tym roku jubileusz spółki – 30 lat działalności firmy PIKA.

Biznes się zmienia– mówił Leszek Kalkowski. – My doskonale to rozumiemy. Wiemy, że transformacja to ciągły, twórczy proces. Towarzyszymy naszym Partnerom w niezwykłej drodze transformacji.

Podczas Konwentu na PG omawiano i zastanawiano się nad znaczeniem omawianego obszaru dla przyszłego rozwoju Gdańska. Prof. Dariusz Mikielewicz, prorektor PG ds. organizacji i rozwoju, mówiąc m.in. o strategii rozwoju PG na lata 2020-2030, podkreślał, że w najbliższych latach uczelnia pragnie w szczególności działać na rzecz osiągania celów zrównoważonego rozwoju ONZ.

Sprawdź również

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Jesteśmy gotowi. Razem z nami sięgnij po inteligentne narzędzia cyfrowej transformacji biznesu

Jesteśmy do Państwa dyspozycji pn–pt od 8:00 do 16:00